top of page

Správy z helpdesku – GEM/GRM versus Windows 11, nová verzia Automated Exchanges a ďalšie novinkyVážení užívatelia,


ako každý mesiac vám prinášame pár dôležitých informácií, ktoré vám uľahčia vašu každodennú prácu:


1. GEM/GRM versus Windows 11

Ako už viete, GEM aj GRM fungujú len v prehliadači Internet Explorer (IE), ktorý už nebude k dispozícií v novej verzii Windows – Windows 11. Preto sme vyvinuli TCP Exchange – nová generácia GEMu, ktorý nevyžaduje IE a funguje v iných prehliadačoch ako napr. Google Chrome, Edge, Firefox atď. a slúži ako pre výmeny leteniek, tak aj pre refundácie.


Z tohto dôvodu plánujeme postupne previesť všetkých užívateľov GEMu na túto novú aplikáciu. V budúcich týždňoch usporiadame opäť inštruktážny webinár, aby sme vám TCP Exchange znovu pripomenuli a pre niektorých predstavili. Budeme radi keď sa zúčastní čo najviac užívateľov, aby prechod na TCP probehol hladko a nespôsobil vám žiadne problémy.


Důležité! Aby sme mohli vašu agentúru plynule previesť na TCP Exchange, neinstalujte si zatiaľ novú novú verziu Windows 11. Ďakujeme.

2. Nová verzia Automated Exchanges (Rapid Reprice), ktorá je doplnená o viac ako 20 nových dopravcov je pripravená k stiahnutiu na našich stránkach www.travelportgds.cz Zoznam nových dopravcov, ktorí taktiež podporujú túto aplikáciu nájdete tu. Zoznam všetkých dopravcov je uvedený v My Travelport pod KB0018338.

3. Doteraz nemohli byť znovu použité rezervácie (PNR) starší viac ako 2 roky aj keď obsahovali vložený TUR alebo RT segment. Teraz všetky rezervácie vytvorené po 04JUL2019 – teda už staršie viac jako 2 roky môžu byť použité pre knihovanie nových segmentov a následne výmeny leteniek.

4. Výmena ETKT na EMD voucher

Túto funkcionalitu o ktorej sme vás v predchádzajúcich mesiacoch informovali a ktorú zatiaľ umožňujú OK, BA, KL, AF a MK, zavádza taktiež LOT. Podrobný postup nájdete pod odkazom https://www.travelportgds.cz/post/news-13MAY2021 nebo https://www.travelportgds.cz/post/news-28JUN2021

5. Rezervácia platených sedadiel (Paid Seats) a následné vystavenie EMD je teraz aktivované pre let. spoločnosť IB.

Váš Travelport

0 comments

Comments


bottom of page