top of page

Travelport GDS - Branded Fares, AMD, Queue ProcessorVážení užívatelia,

radi by sme vás zoznámili s možnosťami ako oceňovať tzv.  


Fare Families – Branded Fares


Viac dopravcov má v súčasnej dobe rozdelené tarify do jednotlivých skupín, a tieto tarify potom majú v rámci jednej skupiny rovnaké podmienky ako napríklad batožina, pokuta za zmenu rezervácie a pod. V systéme je teraz možné pomocou špeciálneho vstupu uložiť masku s určitým typom/skupinou (Fare Family/Branded Fare) tarifu. Tento vstup (*:BFx) je nutné použiť spolu s funkciou FQ. Vzhľadom k tomu, že každý dopravca si tieto skupiny stanovil sám podľa vlastných potrieb, nedá sa spoliehať na to, že skupina 1 sú vždy tarify bez batožiny, skupina 2 tarify s batožinou atď. Je potrebné si skupiny vyzkúšať a kontrolovať Fare basis a batožiny uložené vo Filed Fare maske. Tento vstup sa dá taktiež použiť pri výmene leteniek i v GEMe. *:BFx  sa musí doplniť v kroku 2 do kolonky „Optional FQ modifier”.

Príklady a ďalšie vysvetlenie nájdete v priloženom dokumente.  


Dostávate ADM za nezrušené segmenty?  Queue Processor – Automatické rušenie HX segmentov


Penalizujú vás dopravcovia za rezervácie, v ktorých ste si nevšimli segmenty so statusom HX? Musíte zrušené segmenty mazať vo dne v noci? Už nie! Queue Processor umožňujeodstraňovať HX segmenty z PNRu automaticky. Pomôže vám tak znížit množstvo prípadných ADM od dopravcov.

Automatické odstránenie prebieha vždy jedenkrát denne v noci behom pravidelnej údržby, keď QP posiela nevystavené PNRy s HX segmentami a zajtrajším dátumom odletu do pracovných queue. Zruší ich itineráre, vloží poznámku a odstrání PNRy z queue.

Ešte QP nepoužívate? Vyskúšajte si ho na mesiac zdarma. Napíšte nám na produkty@travelportgds.cz


Nemáte ešte vytvorený prístup do vedomostnej databáze „Ask Travelport“?


Tak si ho určite vytvorte na Ask Travelport. Nájdete tam mnoho vstupov, postupov, manuálov atď. A ako novinku okamžitý prístup k informaciam o EMD jednotlivých dopravcov.

Do vyhľadávacej lišty stačí napísať EMD YY (YY je kód dopravce) a kliknúť na ikonu lupy.

Váš tím Travelport Galileo

0 comments
bottom of page